• Забір крові рекомендується проводити натще і в ранковий час. За 12 годин до здачі не вживати жирну їжу. Бажано не їсти протягом 4 годин, так як висока концентрація жирів може спотворювати результати, а в деяких випадках привести до неможливості виконання досліджень. Аналізи крові на рівень гормонів рекомендується здавати до 12:00 ранку, так як концентрація їх циклічно змінюється протягом доби. Для жінок при реєстрації необхідно вказати день менструального циклу або тиждень вагітності. Перед взяттям крові не палити мінімум за 30 хвилин, а вживання алкоголю необхідно виключити за 72 години до здачі аналізу. Стрес і фізичні навантаження – це ще один фактор який впливає на результати аналізів. Тому для виключення їх впливу необхідно за кілька хвилин до взяття крові прийняти зручну позу (сісти), розслабитися і заспокоїться. Виключається також прийом лікарських препаратів. Якщо зробити це з якоїсь причини не можливо, просимо проінформувати про це лабораторію.

 • За 12 годин до дослідження виключити з раціону гостру і солону їжу. У міру можливості виключити прийом сечогінних препаратів за 48 годин до збору сечі. В лабораторію доставляють зазвичай ранкову порцію сечі, зібрану після ретельного туалету зовнішніх статевих органів в чисту суху посуд. Жінкам дослідження рекомендується проводити до початку менструації або через 2 дні після її закінчення. Контейнер з сечею щільно закривають кришкою і доставляють в лабораторію. Контейнер для сечі Ви можете придбати в будь-якому з пунктів забору Ніколаб.

 • За 12 годин до дослідження виключити з раціону гостру і солону їжу. Виключається також прийом сечогінних препаратів за 48 годин до збору сечі. Жінкам дослідження рекомендується проводити до початку менструації або через 2 дні після її закінчення. Після ретельного туалету зовнішніх статевих органів, збирають середню порцію сечі: для цього перша порція сечі випускається в туалет, середня – в підготовлену чисту ємність, остання – в туалет.

 • За 12 годин до дослідження виключити з раціону гостру і солону їжу. Виключається також прийом сечогінних препаратів за 48 годин до збору сечі. Проба проводиться при звичайному питному режимі і харчуванні. Для проведення проби за Зимницьким за добу збирають 8 порцій сечі. О 6:00 ранку сечовий міхур спорожняють (ця порція виливається). Потім, починаючи з 9:00 ранку, точно кожні 3 години збирають 8 порцій в окремі банки (до 6:00 ранку наступного дня).

  Увага! : одна порція – повністю вся випущена сеча за один раз!

  На кожній банці відзначається час збору сечі. Якщо сечовипускання відсутнє в будь-якому із проміжків часу, то ця ємність залишається порожньою і в такому вигляді, так само як і всі інші порції, повинна бути доставлена ​​в лабораторію. Всі контейнери з сечею необхідно зберігати в прохолодному місці не допускаючи заморожування.

 • За 12 годин до дослідження виключити з раціону гостру і солону їжу. Виключається також прийом сечогінних препаратів за 48 годин до збору сечі. Проба проводиться при звичайному питному режимі і харчуванні. Жінкам дослідження рекомендується проводити до початку менструації або через 2 дні після її закінчення. Збір сечі починається з того, що перша ранкова порція, після пробудження, випускається в туалет, а всі наступні збираються протягом 24 годин в чисту ємність об’ємом не менше 2 літрів. Ємкість з сечею необхідно зберігати в прохолодному місці не допускаючи заморожування. Зібрана, таким чином, сеча за добу ретельно перемішується і змінюється її повний обсяг (добовий діурез). Потім в стерильний одноразовий контейнер відливається не менше 15 мл сечі і доставляється в лабораторію в цей же день.

 • На дане дослідження збирається добова сеча. Перед початком збору необхідно звернутись в будь-який з пунктів забору Ніколаб для отримання консерванту. Спочатку в ємність для забору додається консервант, а потім випускається сеча. У стерильний одноразовий контейнер відливається не менше 15 мл сечі, зібраної за добу і в цей же день доставляється в лабораторію.

 • Перед проведенням збору калу рекомендується виключити прийом проносних препаратів, введення ректальних свічок і масел. Кал відбирається в стерильний одноразовий контейнер ложечкою з трьох місць (початок, середина і кінець дефекації) і доставляється в лабораторію в цей же день.

 • Протягом 3-5 днів необхідно виключити з раціону м’ясо, рибу, зелені частини овочів, лікарські препарати, що містять залізо (гематоген), магній, вісмут, карболен. Виключити прийом проносних препаратів, введення ректальних свічок і масел. Обстежуваним не рекомендується чистити зуби, щоб механічне пошкодження ясен не спричинило надходження крові в кишечник. Кал відбирається в стерильний одноразовий контейнер ложечкою з трьох місць (початок, середина і кінець дефекації) і доставляється в лабораторію в цей же день.

 • Виділення яєць гельмінтів і цист найпростіших залежить від життєвого циклу паразитів. Тому результати досліджень можуть виявитися негативними навіть при наявності зараження. Таким чином, для достовірності результатів, рекомендується триразове дослідження з інтервалом в 3-7 днів. Зібраний кал відбирають з трьох ділянок останньої порції і доставляється в лабораторію в цей же день.

  Увага! : Кал на цисти найпростіших повинен бути доставлений в лабораторію негайно, перебуваючи ще в теплому вигляді! Контейнер для калу Ви можете придбати в будь-якому з пунктів забору Ніколаб.

 • Процедура забору проводиться в ранковий час після пробудження, не встаючи з ліжка. Уклавши дитину набік розсовують сідниці. Другою рукою виробляють зішкріб з періанальних складок тампоном, попередньо змоченим в аптечному гліцерині. Матеріал з тампоном поміщають в пробірку і в цей же день доставляють в лабораторію.

  Увага! : Пробірку з тампоном Ви можете придбати в будь-якому з пунктів забору Ніколаб. Можливе використання чистих вушних паличок з контейнером для калу.

 • Як для чоловіків так і для жінок важливо виключити прийом антибактеріальних і протигрибкових препаратів протягом 1-2 тижнів. Чоловікам необхідно утриматися від сечовипускання протягом 2-3 годин до взяття матеріалу. Жінкам рекомендується проводити забір перед початком менструації або через 2 дні після її закінчення. Забороняється також проводити спринцювання і застосовувати будь-які засоби для інтимної гігієни. За три дні до здачі аналізу бажано виключити статеві контакти.

  Увага! : Забір урогенітального матеріалу у вагітних жінок і дів проводитися лікарем.

 • Матеріал збирається пацієнтом шляхом мастурбації (самостійно). Від 48 годин до 5 днів (але не довше 7) слід утриматися від сім’явиверження. За цей період необхідно виключити прийом антибактеріальних і протигрибкових препаратів, а також виключити куріння, прийом алкоголю, гострої і жирної їжі. Чи не відвідувати баню, сауну, солярій, не брати гарячу ванну.

  Увага! : Прийом матеріалу можливий тільки в пункті за адресою: вул. Ярославськая 5/2 і за попереднім записом (Пн – Пт, 11:00-16:00). Матеріал на спермограмму потрібно доставити в лабораторію не пізніше ніж через 30 хвилин після її забору, повідомивши про точний час еякуляції.

 • Даний матеріал збирається самостійно (вдома або в медичних установах) в спеціальний стерильний одноразовий контейнер з широкою шийкою. Збір необхідно проводити в спеціально обладнаній кімнаті з доброю вентиляцією, при відкритих вікнах і в відсутності інших людей. Перед здаванням мокротиння слід прополоскати рот водою, щоб видалити залишки їжі і мікрофлори, що забруднює ротової порожнини (виняток становить ранкове збирання мокротиння вдома, перед яким треба почистити зуби). Зробити два глибокі вдихи, затримуючи дихання на кілька секунд після кожного глибокого вдиху і повільно видихаючи. Потім вдихнути в третій раз і з силою видихнути (виштовхнути) повітря. Ще раз вдихнути і добре відкашлятися. Піднести контейнер якнайближче до рота й обережно сплюнути в нього мокротиння після відкашлювання. Щільно закрити контейнер кришкою. Вимити руки з милом. Матеріал доставити в лабораторію в цей же день.

 • Перед початком збору нігтьових пластин на паразитарні гриби необхідно за три дні до здачі виключити використання будь-яких косметичних засобів і місцевих лікарських препаратів. Можливий самостійний забір в стерильний контейнер.
  Для забору волосся на наявність паразитарних грибів вистригають (0,1 мм від коренів) або висмикують необхідну кількість матеріалу з ураженої ділянки голови. Перед забором також забороняється користуватися будь-якими косметичними засобами та лікарськими препаратами.
  Для дослідження лусочок шкіри в день забору аналізу необхідно не вмиватися, а за три дні виключити всілякі засоби гігієни, креми, лосьйони і місцеві лікарські препарати. Забір проводиться методом зіскрібка з пошкодженої ділянки.

 • Головною умовою забору будь-якого біологічного матеріалу є наявність стерильних одноразових транспортних контейнерів, пробірок або туб. Важливо проводити збір матеріалу до початку прийому антибактеріальної, протигрибкової та т.д. терапії або не менше ніж через 14 днів після її закінчення.

Стерильні контейнери, туби або пробірки, попередньо, можна придбати в лабораторному пункті Ніколаб.

Увага! : Виділення з ока, вуха або рани доставляється в лабораторію самостійно. Взяття матеріалу здійснюється лікуючим лікарем.
Забір мазка із зіву здійснюється натщесерце або через 3-4 години після прийому їжі. Не можна промивати носові ходи перед взяттям матеріалу з носа.
Сеча, кал, сперма або мокрота для бактеріологічного дослідження збирається і доставляється в лабораторію самостійно, дотримуючись основних правил забору.

Увага! : Забір ліквору, змиву з бронх, а також секрет передміхурової залози є лікарською маніпуляцією.